CSKA pretekao Spartak, Lokomotiva zadržala drugo mesto

Stefan Cvetković

Pisali smo ranije danas kome je šta potrebno pred poslednje kolo u ruskoj Superligi.

Imali smo borbu Lokomotive i Krasnodara oko drugog mesta i CSKA i Spartaka oko četvrtog. Borbu za drugo mesto dobila je Lokomotiva, za četvrto CSKA.

Lokomotiva iz Moskve je pobedom protiv Ufe zadržala drugo mesto i obezbedila direktan plasman u Ligu šampiona. Lokomotiva je slavila minimalnim rezultatom pogotkom iz slobodnog udarca Manuela Fernandeša u 39. minutu. Isti igrač je u 50. promašio penal i uskratio svoje navijače mirne završnice. Ipak, i ovako je na kraju dobro ispalo.

Krasnodar je takođe slavio protiv Rubina kod kuće, ali nisu uspeli da se domognu druge pozicije. Istorijski plasman u Ligu šampiona kreću iz kvalifikacija. Strelac jedinog gola bio je Viktor Klaeson u 59. minutu.

CSKA je dobio borbu za četvrto mesto, obezbedio direktan plasman u grupnu fazu Lige Evrope, dok je svog gradskog rivala Spartak, poslao u kvalifikacije. CSKA je na svom terenu bio ubedljiv protiv Krila Sovetova sa 6:0 golovima: Čalova, Sigurdsona, Bijola, Obljakova. S obzirom da je posao bio rešen navijači su mogli da odsluškuju vesti iz Orenburga, gde je Spartak gostovao istoimenom klubu. A odatle su stizale dobre vesti. Domaći tim je slavio sa 2:0. Rikardo Alveša je u 4. minutu doneo vođstvo domaćem timu, a tačku na pobedu stavio Kulišev u 94. i omogućio CSKA Moskvi da pretekne svog rivala.