Sjajni Tipsa stao na korak do podviga - od 0-2 do nesrećnog poraza u petom setu! - Admiral Bet SPORT

Sjajni Tipsa stao na korak do podviga – od 0-2 do nesrećnog poraza u petom setu!

Nemanja Đorđević
Photo by Adam Pretty/Getty Images

Janko Tipsarević stao je na korak do još jednog karakterističnog preokreta, u prvom kolu Rolan Garosa.

Iskusni srpski teniser uspeo je da nadoknadi dva seta minusa protiv Grigora Dimitrova, ali nije imao snage i koncentracije za podvig – 3:6, 0:6, 6:3, 7:6(4), 4:6.

Bugarin je dominirao od starta susreta i zaista je delovalo da će susret na Terenu broj 1 biti ekspresno gotov, pošto je Grigor za svega 56 minuta igre stigao do 2:0 u setovima, prepustivši Tipsi samo tri gema.

Međutim, kao nebrojano puta u bogatoj karijeri, tridesetčetvorogodišnji 317. igrač planete režirao je novu dramu na nekom od četiri najveća turnira.

Najpre je, posle vraćenog brejka već u drugom gemu, značajno podigao nivo servisa, rutinski rešavajući svoje gemova, da bi potom iskoristio prvi pad u igri protivnika za smanjenje zaostatka u setovima.

Janko je uspeo da iskoristi momentum, sredinom trećeg seta napravio je novi brejk, ali je, uprkos odbijenom naletu i propuštenih pet šansi za brejk, Dimitrov uspeo da izbori taj-brejk.

Tipsarević je sada bolje ušao u ovaj segment susreta, da bi mini-brejkom u osmom poenu napravio odlučujuću prednost za set odluke.

Velika borba se nastavila, Bugarin je prvi zapretio, Janko je sada uspeo da se odbrani, ali nije mogao isto i da ponovi u samom finišu. Dimitrov mu je još jednom oduzeo servis, a Tipsa će imati za čime da žali jer je propustio još jednu priliku za ribrejk, 5:5 i totalnu neizvesnost.

U preostalim do sada kompletiranim susretima, videli smo i rutinski trijumf Marina Čilića iz Hrvatske nad Italijanom Tomasom Fabijanom 6:3, 7:5, 6:1, laku pobedu Japanca Keija Nišikorija nad Kventinom Halisom iz Francuske 6:2, 6:3, 6:4, odnosno pobedu Grka Stefanosa Cicipasa nad Nemcem Maksimilijanom Mertererom – 6:2, 6:2, 7:6(4).

Prolaz u narednu rundu ostvarili su i Kasper Rud iz Norveške, Australijanac Aleksej Popirin, Mateo Beretini iz Italije, i Nemac Oskar Ote.