Imamo novog šampiona Srbije u vaterpolu! - Admiral Bet SPORT

Imamo novog šampiona Srbije u vaterpolu!

Marko Kulić

Vaterpolisti Šapca osvojili su titulu šampiona Srbije. Tako je sa trona skinut Partizan, a Šabac je pobedom u majstorici nad Crvenom zvezdom rezultatom 10:9 došao do duple krune jer je prethodno osvojio i Kup Srbije.

Krenulo je zatvoreno, sa po samo jednim golom u mreži na obe strane. Obe ekipe su prvenstveno bile fokusirane na odbranu pa se u drugu četvrtinu ušlo sa 1:1. U drugoj četvrtini Zvezda je došla do 3:1, ali je zatim Šabac sjajnom serijom od takođe 4:1 zatvorio prvi deo igre sa 5:4.

Pri rezultatu 4:4 došlo je do nereda na tribinama gde su se nalazili navijači Crvene zvezde. Prekid je trajao 15 minuta, a utakmica se na kraju mogla nastaviti.

Šabac je u trećoj četvrtini odigrao odlično pa je u dva navrata dolazio čak i do četiri gola razlike (8:4 i 9:5). Ipak, već u finišu treće deonice videlo se da Šapčani posustaju. Veljko Tankosić iz peterca smanjuje na 9:6 i najavljuje neizvesnu četvrtu četvrtinu. Šabac uvećem delu poslednje deonice nije imao ideju kako da ugrozi Zvezdu.

Crveno-beli su sa druge strane uspeli da naprave sjajnu seriju od 3:0 i uspeli su 53 sekunde pre kraja da izjednače na 9:9. Šabac je krenuo u svoj poslednji napad i 15 sekundi do kraja preko Rogača dolaze do gola vrednog šampionske titule. Zvezda sa druge strane nije uspela da za preostalo vreme izjednači i odvede utakmicu makar u produžetke.