Kardinalne greške, konfuzna igra: Holandija je u finalu Lige nacija - Admiral Bet SPORT

Kardinalne greške, konfuzna igra: Holandija je u finalu Lige nacija

Nikola Bulatović

Holandija je drugi finalista Lige nacija. Posle 120 minuta, mnogo konfuznih situacija i velikih grešaka "Lale" su okrenule Englesku – 3:1.

Utakmicu su obeležile brojne greške na obe strane. Golmani su bili odlični, često vadili svoje timove u momentima konfuznih reakcija i neobjašnjivih intervencija. Matijas de Liht najpre kardinalno pogrešio, a onda se iskupio golom. Na drugoj strani, greške Engleza nije niko imao da popravi, pa će se za prvi pehar u ovom takmičenju boriti Holanđani.

Prvo poluvreme počelo je opreznom igrom i u prvih dvadesetak minuta ništa značajnije nije se dešavalo na terenu. U nastavku je izgledalo da je Holandija ta koja preuzima stvar u svoje ruke i sporadično je Kumanov sastav pretio Pikfordu. U nekoliko navrata Babel i ekipa mogli su bolje u samoj završnici, pa su morali da se suoče sa rezultatskim zaostatkom.

De Liht je napravio veliku grešku, a onda i "pokupio" Rašforda u svom šesnaestercu. Napadač Junajteda rutinski je pogodio sa "bele tačke":

Na poluvremenu je ostalo 1:0 za tim Gereta Sautgejta, a u svega dva minuta viđene su dve odlične prilike. Sančo nije bio uspešan na jednoj, a Memfis Depaj na drugoj strani. Tačnije, briljirali su Silesen i Pikford. Usledio je nešto mirniji period igre, koji je, ispostaviće se, bio uvod u uzbudljivih dvadesetak minuta.

Depaj je u 73. minutu izveo korner, a odlično skočio Matijas De Liht. Mladi štoper se na najbolji način iskupio za grešku kod gola Rašforda:

U 79. minutu umalo potpuni preokret. Četiri minuta posle Engleska ponovo vodi, ali je Lingardov gol poništen posle konsultacije sa VAR-om. Milimetri su bili u pitanju.

Van Der Bek je iz odlične situacije šutirao preko gola. Do kraja nekoliko opasnih napada na obe strane, ali je ostalo 1:1 i meč je ušao u produžetke.

Kardinalne greške štopera obeležile su meč, a posle još jedne u nizu loše reakcije odbrane Engleske "Lale" su potpuno preokrenule. Depaj je šutirao, Pikford sjajno reagovao, ali je natrčao Promes i nekako savladao golmana "Albiona". Ispostaviće se, Vokerov autogol.

Ni tu nije bio kraj golovima, ni greškama. Barkli je napravio novu, neshvatljivu grešku a Depaj još jednom asistirao. Ovoga puta gol se piše Kvinsiju Promesu. Igrao se 114. minut.

Holandija će u nedelju, od 20.45. u finalu igrati protiv Portugala na "Dragau".