Poznat prvi polufinalni par na Mundijalitu - Admiral Bet SPORT

Poznat prvi polufinalni par na Mundijalitu

Završena su prva dva četvrtfinalna meča na Svetskom prvenstvu za fudbalere uzrasta do 20 godina.

Selekcija Ukrajine iznenadila je favorizovanu Kolumbiju na stadionu u Lodzu – 0:1 (0:1).

Gol odluke postigao je Danil Sikan, napadač Mariupolja, u 11. minutu utakmice. Kolumbija je bila agresivna u nastavku, ali nije uspela da dođe do izjednačenja. Meč su završili sa igračem manje, pošto je Karbonero zaradio direktan crveni karton u 86. minutu.

Protivnik Ukrajini u polufinalu biće Italija, koja je nešto kasnije savladala Mali – 4:2 (1:1).

Gledali smo veoma zanimljivu utakmicu u Tišiju. Poveli su Italijani autogolom Konea u 12. minutu, a situaciju za Mali je pogoršalo isključenje Diakite u 21. minutu. Kone se iskupio asistencijom u 38. minutu i Mali je došao do izjednačenja sa igračem manje preko Koite.

Napadač Frosinonea Andrea Pinamonti doneo je prednost Italiji 60. minutu, ali je Mali ponovo uspeo da izjednači u 79. minutu, kada je strelac bio Kamara. Ipak, četiri minuta kasnije srušen je Pinamonti, koji je preuzeo odgovornost i pogodio za 3:2. Fratezi je već u sledećem napadu postigao četvrti gol, a Koita je u poslednjim trenucima utakmice promašio penal.