Drmić tragičar, Englezi boljim izvođenjem penala do trećeg mesta u Ligi nacija - Admiral Bet SPORT

Drmić tragičar, Englezi boljim izvođenjem penala do trećeg mesta u Ligi nacija

Fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je treće mesto u prvom izdanju Lige nacija. Engleska je savladala Švajcarsku u meču za treću poziciju nakon boljeg izvođenja penala – 6:5.

Regularni deo igre završen je bez golova, ni u dodatnih 30 minuta mreže se nisu tresle, pa je pobednika odlučila penal lutrija.

Englezi su odmah na startu meča imali veliku šansu preko kapitena Herija Kejna – u trećem minutu je primio loptu u šesnaestercu, namestio se na šut, odlično je gađao, ali je pogodio prečku i rezultat je ostao nepromenjen. Pikford je imao jednu odbranu u prvih 10 minuta, doduše do nije bio toliko opasan šut, a u 14. minutu se istakao Jan Zomer, koji je odlično odbranio šut Rahima Sterlinga i sprečio Engleze da dođu do vođstva. Narednih dvadeset minuta nismo gledali preterano zanimljiv fudbal, pošto nije viđeno ništa vredno pomena. Dele Ali je imao dobru priliku u 36. minutu, kada je ostao usamljen – šutirao je glavom, ali preko gola. Do kraja prvog dela igre nije bilo većih uzbuđenja.

Švajcarci su krenuli agresivnije u drugom poluvremenu i prvu priliku imao je vezista Arsenala Granit Džaka. U 57. minutu se namestio na udarac, gađao je gornji desni ugao gola, ali je Pikford odlično reagovao. Šaćiri, Frojler, Seferović i Zuber pokušavali su da donesu Švajcarskoj prednost, razmahao se golman Evertona i sve odbranio, dok je jedinu pravu šansu da ugrozi Zomera na drugoj strani imao Trent Aleksandar Arnold, kada je u 77. minutu šutirao sa distance. Lopta je završila tik iznad prečke.

Kalum Vilson, napadač Bornmuta, zamenio je Kejna u 75. minutu i devet minuta kasnije postigao je vodeći pogodak. Sterling je probio po levoj strani, pronašao je Dele Alija na petercu, koji je pogodio prečku, a lopta se odbila do Vilsona, koji je smešta iza leđa Zomera. Sudija je konsultovao VAR, kako bi utvrdio da golu nije prethodio faul u napadu i na kraju se ispostavilo da je to i bio slučaj! Rumun Hategan je poništio gol, do kraja meča nije bilo pogodaka, pa se otišlo u produžetke.

Englezi su bili bolji u prvom produžetku – imali su prilike preko Alija i Rahima Sterlinga, koji su bili najopasniji tokom čitavog meča, ali se ponovo istakao golman Borusije iz Menhengladbaha. Švajcarci u prvih 15 minuta nisu stvorili nijednu priliku.

Fudbaleri Švajcarske stali su na loptu u drugih 15 minuta i jasno su stavili do znanja protivniku da idu na penale. Englezi su bili umorni i ništa posebno nismo videli u drugom produžetku, sve do 117. minuta, kada je Rahim Sterling iz slobodnog udarca pogodio prečku.