Slavlje Srbije nakon maratona za drugi trijumf u Ligi nacija - Admiral Bet SPORT

Slavlje Srbije nakon maratona za drugi trijumf u Ligi nacija

Marko Kulić

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u Ligi nacija. Ona je uspešno zatvorila drugi vikend sa Nemačkom, Australijom i Kanadom trijumfom nad domaćinom rezultatom 3:2.

Nakon ubedljivog prvog seta koji je dobijen rezultatom 25:17, drugi set je na razliku pripao Kanadi rezultatom 26:24. U veoma sličnom ritmu išli su treći i četvrti set. Srbija je sigurnom igrom došla do ponovnog vođstva od 2:1, da bi zatim došlo do prave drame u četvrtom setu. Obe ekipe su bile u egalu, a u samom finišu je Srbija imala meč loptu pri rezultatu 24:23. Nju nije iskoristila, a Kanada je napravila preokret i sa 28:26 došla do novog izjednačenja.

Ušlo se u peti set i utisak je da su tu Kanađani ušli prilično istrošeni od četvrtog seta. Srbija je nakon prvog dela imala čak četiri poena razlike (8:4) i upravo je to bilo presudno da naš tim do kraja drži odstojanje i da na kraju trijumfuje 15:12.

Tako je srpska selekcija ostvarila drugu uzastopnu pobedu u Ligi nacija.

Treba istaći da je ekipu Nikole Grbića bodrilo veliki broj naših navijača koji žive i rade u Otavi gde se i igrao ovaj susret.