Fantastični Micić vodio Efes do izjednačenja u finalnoj seriji! - Admiral Bet SPORT

Fantastični Micić vodio Efes do izjednačenja u finalnoj seriji!

Košarkaši Anadolu Efesa izjednačili su protiv Fenerbahčea u finalnoj seriji Turske košarkaške lige.

Blistao je Vasilije Micić i predvodio je Efes do važne pobede posle produžetaka – 101:93.

Fener je krenuo jako od samog starta i serijom od 7:2 došao do +5. Tu prednost su održavali tokom čitave prve četvrtine, koja je rasla i na +8, ali je Efes dvojkom bar malo ublažio tu prednost pred drugu deonicu. Drugih deset minuta startovalo je serijom od 7:0 gostujuće ekipe, koja odlazi na +13. Ta prednost rasla je i na +16, Efes se trudio da je spusti koliko god može i do kraja poluvremena su stigli do minus 12. Videli smo čak 56 poena u drugom kvartalu.

U trećoj četvrtini Efes se postepeno vraćao u meč i topio prednost ekipe Željka Obradovića. Malo po malo i stigli su na samo minus dva, ali je Fener pogotkom pre kraja otišao na +4. Očekivala nas je neizvesna poslednja deonica.

Efes serijom od 6:2 stiže do izjednačenja, ali Fener pogađa trojku i opet se vraća u prednost. Gosti su čak sedam minuta pre kraja izašli iz bonusa, pa je Efes slobodnim bacanjima stigao do novog izjednačenja, a nakon toga i do vođstva, koje je otišlo na tri poena. Bacanjima Fenerbahče dolazi do izjednačenja i dobili smo triler završnicu u poslednja dva minuta. Efes dolazi na +2 50 sekundi pre kraja, ali već u sledećem napadu Fener pogađa za izjednačenje. Efes je pri rezultatu 86:86 promašio šut, a Fener je dobio ceo napad za pobedu – promašili su, pa se otišlo produžetke.

Domaći tim trojkom otvara produžetak, odličnom odbranom zaustavlja Fener dva minuta bez postignutog poena, a slobodnim bacanjima dolazi do +5. Kada su stigli do +7 delovalo je kao da će rutinski privesti meč kraju, ali onda gosti pogađaju trojku uz faul i stižu na minus tri. Efes pogađa novu trojku i rešava ovaj meč.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je fantastični Vasilije Micić, koji je ubacio 30 poena, uz šest skokova i pet asistencija. Šejn Larkin ubacio je 19, Brajant Danston 15.

U poraženom sastavu istakli su se Nikolo Meli sa 22,  Marko Gudurić sa 18 i Nikola Kalinić sa 13 poena.