Flipkens kobna po Krunićevu u Hertogenbošu

Stefan Cvetković
Photo by Adam Pretty/Getty Images

Aleksandra Krunić eliminisana je u prvom kolu WTA turnira u Hertogenbošu.

Srpska teniserka je prošle godine osvojila ovaj turnir, te je zbog ovog ranog ispadanja očekuje gubitak bodova. Interesantno, ove godine poražena je od iste protivnice od koje je prošle godine bila bolja u finalu – Belgijanke Kirsten Flipkens.

Ovo je treći poraz Aleksandre od Flipkens u četiri duela. Danas je Belgijanka bila bolja u tri seta – 6:3, 3:6, 6:1.

Belgijanka je napravila rani brejk u prvom setu i povela sa 2:0. Aleksandra vraća brejk, ali se suočava sa novim gubitkom serve za poraz u prvom setu. U drugom, brejk u četvrtom gemu i vođstvo od 4:1 bili su dovoljni da Srpkinja izjednači rezultat. Ipak, u poslednjem setu bila je bez šansi.

Belgijanka pravi dva brejka, dolazi do ogromnog vođstva od 5:0. Krunićeva uspeva da uzme samo utešan gem, pre nego što je Flipkens na svom servisu potvrdila pobedu i put kao odbrani titule.