Gol Džeka nedovoljan za Bosnu, preokret Italijana u finišu - Admiral Bet SPORT

Gol Džeka nedovoljan za Bosnu, preokret Italijana u finišu

Marko Kulić

U terminu od 20:45 odigrano je još pet mečeva junskog dela kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine. Utakmica koja je definitivno potvrdila epitet derbija dana jeste ona između Italije i Bosne i Hercegovine.

Na stadionu Juventusa viđen je sjajan okršaj između ekipa koje predvode Roberto Manćini i Robert Prosinečki. Bosna je od strata igrala hrabro, napadački, atraktivno i bez kompleksa. Nakon nekoliko veoma dobrih pokušaja, Bosanci dolaze do zasluženog vođstva preko, naravno Edina Džeka.

Njegov gol je pre svega polsedica fenomenalne akcije gostiju, a Džeko se u svom maniru našao u pravo vreme na pravom mestu u petercu Italije za 1:0 u 32. minutu.

Italija je do tog pogotka Bosne bila uglavnom inferiorna na terenu, a tek se od tog trenutka trgla i krenula ka golu Bosne. Tako je u finišu prvog poluvremena Fabio Kvaljarela uputio sjajan šut koji je još bolji Ibrahim Šehić skrenuo u korner. ipak, upravo ta šansa je bila najava onoga što će se desiti u prvim minutima drugog poluvremena.

Italijani su do izjednačenja došli u 49. minutu nakon kornera, odlično nabačene lopte i fenomenalnog šuta Lorenca Insinjea. Šehić je ostao ukopan u mestu!

Ostatak utakmice prošao je u otvorenoj igri i nekoliko odličnih šansi na obe strane tako da su obe ekipe mogle apsolutno zasluženo da slave. Istrajnija u toj nameri bila je Italija koja je golom Marka Veratija u 86. minutu došla do vredna tri boda koja u dobroj meri mogu da odvedu "Azure" na Evropsko prvenstvo.

Kada su u pitanju ostali mečevi, Finska je golovima Temu Puki i Bendžamina Kalmana savladala Lihtenštajn. Tako su Finci iskoristili poraze Bosne i Grčke pa su izbili na drugu poziciju u grupi J.

Nemačka je kao što se očekivalo, prosto "napunila" Estoniju rezultatom 8:0 u grupi C. Golove za "Pancere" postigli su Marko Rojs u 10. i 37, Serž Gnabri u 17. i 62, Leon Gorecka u 20, Gundogan u 26, Timo Verner u 79. i Liroj Sane u 88. minutu. Rusija je u okviru grupe I savladala Kipar rezultatom 1:0. Jedini gol je postigao Aleksej Jonov u 38. minutu.

Mađarska je golom Matea Patkaia u 81. minut savladala Vels pa je tako izbila na prvo mesto u grupi E.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. nastavljaju se u septembru.