Jermenija šokirala Grčku! Francuzi "iskalili bes" na Andori, Belgija rutinski, Severna Irska i Albanija minimalcima do tri boda - Admiral Bet SPORT

U kvalifikacionoj grupi H odigrana su tri meča od 20:45.

Francuzi su nakon poraza od Turske, demolirali Andoru u gostima – 0:4 (0:3).

Kilijan Mbape je u 11. minutu na asistenciju Antoana Grizmana doveo Francuze u vođstvo, da bi u 30. minutu prednost duplirao Visam Ben Jeder, na asistenciju Florana Tovana. Fudbaler Marseja upisao se u listu strelaca u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada mu je Kilijan Mbape namestio loptu "na tacnu", a on je uhvatio loptu udarcem preko glave.

U drugom poluvremenu spustili su nogu s gasa, ali su brzo stigli do četvrtog gola. Strelac je bio Kurt Zuma, štoper Čelsija, u 60. minutu.

Albanija je na svom terenu savladala Moldaviju – 2:0 (0:0). Strelac prvog gola bio je Sokol Cikaleši u 66. minutu utakmice, dok je drugi gol postigao Ramadani u 93. minutu.

Island i Turska odigrali su zanimljiv meč, u kojem je slavio domaćin – 2:1 (2:1).

Ragnar Sigurdson, kapiten reprezentacije i štoper Roštova, postigao je dva gola u prvom poluvremenu – prvo mu je Gudmunson asistirao u 21. minutu, da bi mu 11 minuta kasnije gol namestio Birkir Bjarnarson. Dorukan Tokož smanjio je zaostatak u 40. minutu, ali u drugom delu igre Turci nisu mogli do izjednačenja, pošto se Island odlično branio.

Belorusija i Severna Irska odigrali su veoma nezanimljivu utakmicu na "Borisov areni", a Irci su stigli do pobede u 85. minutu.

Pobedonosni gol postigao je bivši fudbaler Mančester Junajteda Pedi Mekner, koji je tako doneo Severnoj Irskoj četvrtu uzastopnu pobedu u grupi C.

Grčka i Jermenija odigrali su zanimljivu utakmicu u Atini, na stadionu "Spiros Luis" – 2:3 (1:2).

Jermeni su šokirali Grke već u osmom minutu golom Karapetijana, da bi još veći šok usledio u 33. minutu, kada je Gazarijan pogodio za 0:2.

Grci su preko Zeke smanjili prednost u 54. minutu i napadali su čitavih drugih 45 minuta. Ipak, Jermenija je postigla i treći gol u 74. minutu preko Barsegajna i delovalo je da je meč rešen, ali su Grci smanjili u 88. minutu, kada je strelac bio Fortunis. Do kraja susreta su se Jermeni odbranili i na neverovatan način došli do tri boda.

Belgija je u okviru grupe I, rutinski savladala Škotsku – 3:0 (1:0).

Strelci su bili Lukaku dva puta, jednom u poslednjim trenucima prvog poluvremena i 57. minutu, dok je treći gol postigao Kevin De Brujne u 92. minutu susreta.