Iznenađenje u Štutgartu: Zverev ispao od 170. tenisera - Admiral Bet SPORT

Iznenađenje u Štutgartu: Zverev ispao od 170. tenisera

Stefan Cvetković

Prvi nosilac na ATP turniru iz kategorije 250, domaći teniser Aleksandar Zverev, završio je učešće u drugom kolu.

Zverev je bio slobodan u prvom kolu, dok ga je u drugom sa daljeg toka turnira eliminisao Nemac Dastin Braun, 170. teniser sveta, sa 2:1 – 6:4, 6:7, 6:3.

Braun je do brejka u prvom setu došao u trećem gemu i poveo sa 2:1. Bio je siguran na svojoj servi, te je Zverev imao samo jednu priliku da brejk vrati. Braun prvo nije iskoristio četiri set lopte na servisu Zvereva, da bi na svom servisu, prvu iskoristio.

Braun je mogao ranije da završi posao, jer je u drugom setu imao vođstvo od 5:2. Četvrti teniser sveta uspeva da vrati brejk, odvede u taj brejk i dođe do izjednačenja.

U veoma ujednačenom trećem setu, do sedmog gema nijedan od tenisera nije uspeo da zapreti na servisu protivnika. Zverev prvi propušta tri brejk lopte, da bi u narednom gemu Braun došao do brejka i na svom servisu obezbedio pobedu u meču i iznenađenje.