Odbojkašice pružile dostojan otpor, Brazil maksimalnim rezultatom naneo šesti poraz Srbiji - Admiral Bet SPORT

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je šesti poraz u Ligi nacija, u 11. odigranoj utakmici.

Podmlađeni sastav reprezentacije Srbije poražen je maksimalnim rezultatom od favorizovanog Brazila – 3:0 (25:23, 25:21, 25:15).

Srbija je najbolje odigrala u prvom setu – igrao se egal od samog početka, naše odbojkašice su stigle do prednosti od tri poena (12:9), zatim 14:10, a na drugom tehničkom tajm-autu bilo je 16:12 za Srbiju. Brazil je pravio mini serije po dva osvojena poena i od rezultata 20:18 za Srbiju, Brazil je osvojio četiri poena zaredom i došao do 22:20. Srbija je izjednačila na 22:22, ali je usledila nova serija Brazila i set je bio završen.

U drugom setu smo takođe gledali egal tokom čitavog seta, a Brazilke su od 19:19 napravile seriju od pet poena i došle do 24:19, pa je brzo bio rešen i drugi deo igre. Treći set su Brazilke osvojile ubedljivo i bez većih problema.

Srbiji je ovo četvrti uzastopni poraz, a do kraja Lige nacija odigraće još četiri meča:

Protiv Bugarske 18. juna, dan kasnije protiv Nemačke i 20. juna protiv Kine.