Četvrta uzastopna utakmica sa pet setova i četvrta uzastopna pobeda Srbije u Ligi nacija - Admiral Bet SPORT

Odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je četvrtu uzastopnu pobedu u Ligi nacija.

Posle pobeda protiv Australije, Kanade i Brazila u pet odigranih setova, Srbija je još jednom igrala maksimalan broj setova i savladala Portugalce – 21:25, 25:15, 25:22, 30:32, 15:9.

Portugalci su bili bolji u prvom setu i već kod prednosti od 13:8 jasno je bilo da će doći do vođstva, pošto su konstantno održavali tu razliku. Srbija se trgla pred kraj seta, ali tad je bilo kasno i sa dva vezana poena Portugal je završio prvi deo igre. Usledio je furiozni drugi set i Srbija je sa 10 poena razlike došla do izjednačenja.

Treći set je bio malo napetiji, pošto je Portugal od četiri poena minusa došao do 18:18, ali su naši odbojkaši to rutinski rešili. U četvrtom setu je od samog starta i serije od četiri uzastopna poena delovalo kao da Srbija neće igrati i četvrti put zaredom pet setova, ali su se Portugalci vratili, uz pomoć čelendža su uveli set na razliku, a posle 64 odigrana poena stigli su do izjednačenja.

Međutim, u petom setu nije bilo dileme ko će pobediti, pošto je Srbija od starta imala prednost od tri poena razlike.

Srbija sada posle četiri vezana poraza stiže do četiri vezane pobede i skora 4-4, a naredni meč igra sutra protiv Kine.