Novi poraz Stanojevićevog Pekinga - Admiral Bet SPORT

Novi poraz Stanojevićevog Pekinga

Stefan Cvetković
Aleksandar Stanojevic Foto: StarSport

Nakon što je malo popravio seriju rezultata i upisao dva vezana trijumfa, Peking Rene našeg Aleksandra Stanojevića doživeo je novi poraz u kineskoj Superligi, osmi u sezoni.

Od ekipe srpskog trenera bio je bolji Đangsu Suning sa 4:1 (0:0).

Nakon prvog poluvremena u kome nije bilo golova, posle samo šest minuta na startu drugog dela, mreža se tresla.

Bivši napadač Intera i Sampdorije, doveo je Đangsu u vođstvo u 51. minutu iz slobodnog udarca. Peking preko Zanga uspeva da izjednači u 77. minutu, ali je italijanski napadač novim golom doneo pobedu svom timu. Aleks Tekšeira je probio po levoj strani i na petercu uspolio Edera, koji je uspeo da dođe do lopte i donese novu prednost Suningu samo četiri minuta kasnije.

Tačku na ovu pobedu stavili su Jun Zu i Tanaj Gao golovima u 91, odnosno 96. minutu meča.

Đangsu je došao do 21. poena i probio se do pete pozicije, dok je Peking ostao 14. sa dva poena od Šangaja koji je u zoni ispadanja. U ostalim mečevima Ženšen i Tanđin TEDA su odigrali bez golova, dok su bodove podelili i Tanđin Tanhai i Henan odigravši 1:1.