Srbija rutinski sa Kinom za petu uzastopnu pobedu! - Admiral Bet SPORT

Srbija rutinski sa Kinom za petu uzastopnu pobedu!

Marko Kulić

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je maksimalan učinak ovog vikenda u Ligi nacija i tako se koliko toliko vratila u borbu za prvih pet mesta koja vode na završni turnir ovog takmičenja.

Nakon pobeda nad Brazilom i domaćinom Portugalom, Srbija je ostvarila trijumf i nad Kinom rezultatom 3:1. Rezultat se po setovima kretao: 25:17, 25:22, 25:27 i 25:18. Izabranici Nikole Grbića su ušli kao favoriti u ovaj susret što su pokazali rutinski u prva dva seta. Treći set je bio veoma ujednačen.

Kina je u samom finišu imala dva poena prednosti, a čak i set loptu pri rezultatu 24:22. Srbija ipak uspeva da izjednači na 24:24, ali je Kina na kraju osvojila treći set "na razliku" – 27:25. To je ipak bilo sve što su Kinezi uspeli da urade u ovom meču. U četvrtom setu je bilo izjednačeno do njegove sredine.

Zatim se Srbija odvaja na 16:13 i do kraja samo postepeno povećavala prednost da bi na kraju bilo 25:18. Tako je naša reprezentacija odigrala odlično ovaj treći vikend Lige nacija gde je iz tri meča ostvarila tri pobede.