Vratila se od 0:6, spasila pet meč lopti i došla do trofeja u Hertogenbošu - Admiral Bet SPORT

Vratila se od 0:6, spasila pet meč lopti i došla do trofeja u Hertogenbošu

Stefan Cvetković

Neverovatan uspeh za američku teniserku Alison Riske.

61. teniserka sveta iznenadila je 4. teniserku na WTA listi Kiki Bertens i došla do trofeja u Holandiji.

Bertens je bila veliki favorit pre ovog meča, a tok susreta ukazivao je da će do lake titule. Holanđanka je dobila prvi set sa 6:0 za samo 26 minuta igre. U drugom drugom je napravila brejk u četvrtom gemu, povela sa 3:1, imala čak pet meč lopti. Ipak, Amerikanka je odbijala da se preda.

Spasila je svih pet meč lopti, odvela set u taj brejk, tamo napravila rani brejk za vođstvo od 3:0 i došla do izjednačenja u setovima.

U poslednjem setu je ponovo morala da se vraća iz rezultatskog minusa, jer je Bertens ranim brejkom došla do vođstva od 3:1. Riske u šestom gemu vraća brejk, da bi u poslednjem došla do novog za kompletiranje neverovatnog preokreta i trijumfa u meču.

Američkoj teniserki ovo je tek druga WTA titula u karijeri, prva posle skoro pet godina. Na novoj WTA listi od sutra, Riske očekuje veliki napredak i plasman među 50 najboljih na svetu.