Beron pogodio za titulu - Zvezda je ponovo šampion Srbije! - Admiral Bet SPORT

Beron pogodio za titulu – Zvezda je ponovo šampion Srbije!

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su novu titulu šampiona Srbije!

Crvena zvezda je u četvrtoj utakmici finalne serije savladala Partizan i tako je slavila sa 3:1 u finalnoj seriji – 76:75.

Prvih šest minuta utakmice nismo gledali preterano efikasan meč. Istakao se Đorđe Gagić, koji je sa osam od ukupno devet postignutih poena Partizana održavao svoj tim u egalu. Zaigrali su crno-beli odlično u odbrani, koristili su svoje šanse i posle prvih deset minuta bilo je +7 za domaćina.

Partizan je sjajno igrao u drugoj četvrtini – otišao je na +9, ta prednost se iz minuta u minut povećavala i kapiten Veličković je na polovini druge deonice doneo +14. Zvezda se u naredna dva minuta vraća serijom 6:0, ali Partizan nakon tajm-auta ponovo odlazi na dvocifrenu prednost. Zvezda je do poluvremena smanjila na minus osam.

Crno-beli su u prva tri minuta trećeg kvartala održavali prednost, da bi Davidovac i Čović vratili Zvezdu na samo minus tri u poslednja tri minuta. Bili Beron ušao je u ritam i sa dve trojke je poravnavao rezultat. U poslednjih deset minuta ušlo se sa 52:52.

Zvezda je konačno povela, trojkom Kej Si Riversa, ali Zagorac vraća Partizan u prednost. Navijači Partizana ubacivali su razne predmete na teren, nakon odluke sudija da dosude četvrti faul Zagorcu, pa je meč na kratko prekinut. Igrači Zvezde napustili su parket, dok se situacija ne sredi. Uz sve to, počela je da pada jaka kiša i dvorana "Aleksandar Nikolić" prokišnjava! Voda je na parketu… Meč se nastavio posle pola sata prekida.

Gledali smo pravu rezultatsku klackalicu do kraja. Smenjivali su se u vođstvu, Odžo je pogodio uz faul, Marinković je trojkom vratio prednost četiri minuta pre kraja, a nakon toga pogodio je Markus Pejdž za tri i Tomić je zatražio tajm-aut – +4 za Partizan. Bili Beron pogodio je dva slobodna bacanja, Zvezda se dobro odbranila u dva navrata, a Dejan Davidovac "pocepao je mrežicu", vratio Zvezdi prednost i Trinkijeri je tražio tajm-aut. Pejdž trojkom vraća prednost, ali Faje slobodnim bacanjima ponovo poravnava rezultat. Jaramaz donosi novo vođstvo, a zatim krade loptu Fajeu. Zvezda se odbranila, Beron je pogodio za 71:71, tačno minut pre kraja. Faje pravi neverovatno loš faul i završava utakmicu, a na liniju za slobodna bacanja ide Markus Pejdž. Pogađa oba, dok na drugoj strani nestvarni Bili Beron pogađa uz faul Zagorca, koji završava meč zbog petog faula. Beron je Zvezdu doveo u vođstvo, ali je Renfro pogodio 13 sekundi pre kraja i Zvezda je imala napad za titulu.

Beron je igrao izolaciju, probio je i pogodio za titulu!

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je upravo Bili Beron sa 19 poena. 13 je postigao Davidovac, 12 Majkl Odžo.

U poraženom sastavu istakli su se Renfro i Gagić sa po 11 poena.