Srbija očajna, Radunović jedina svetla tačka, Jovanović pocrveneo, poraz u senci teške povrede Volfa - Admiral Bet SPORT

Milovan Longinov

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije porazom je startovala na EP u Italiji, pošto je danas Austrija bila bolja rezultatom 2:0 (1:0).

Utakmicu je obeležila teška povreda austrijskog reprezentativca Hanesa Volfa, koji je najpre postigao pogodak, a potom mu je posle klizećeg starta Vukašina Jovanovića napukla noga, 20 minuta pre kraja.

Selektor Goran Đorović je izveo očekivani sastav, jedino je možda iznenađenje što je Uroš Račić ostao na klupi, a zadnjeg veznog igrao je Mašović.

U prvih 45 minuta, naši fudbaleri gotovo da nisu ozbiljnije pripretili Austrijancima, ako izuzmemo jedan neubedljiv pokušaj glavom Luke Jovića.

Austrijanci su za nijansu bili bolji i konkretniji i to su iskoristili. Nakon prve opasne prilike, koju je zaustavio naš najbolji akter na terenu, golman Boris Radunović, u 37. minutu su Austrijanci ipak došli u vođstvo.

Nakon udarca Honsaka koji je ostao sam na osam metara, lopta se od stative odbila pravu na nogu Volfa, koji je lako pogodio mrežu, ali je prvobitno sudija poništio zbog ofsajda.

Iako je glavni arbitar pokazao da se igra nastavi, posle 30 sekundi je dobio direktivu iz VAR sobe da ga ipak prizna, jer je situacija regularna. Usporeni snimak je potvrdio da Volf nije bio u nedozvoljenoj poziciji u trenutku kada je njegov saigrač uputio udarac ka golu.

Nakon očajnih prvih 45 minuta, Srbija je prvu šansu u nastavku imala već u 49. minutu, Radonjić je centrirao sa levog boka, a Jović glavom pogodio prečku. Ipak, narednih 20 minuta pripali su opet Austrijancima i prava je sreća da je Radunović odbranio tri, četiri čiste prilike, pa naš rival nije imao ubedljiviju prednost.

Goran Đorović je odlučio da napravi dvostruku izmenu u 58. minutu, u igru su ušli Račić i Ranđelović umesto Pantića i Mašovića i nakon toga očekivalo se da zaigramo konkretnije i ofanzivnije. Do prve velike prilike čekali smo do 71. minuta, Radonjić je ostao sam na drugoj stativi posle centaršuta, ali je loše zahvatio i poslao daleko iznad prečke.

I onda, usledio je detalj koji je obeležio utakmicu. Igrao se 75. minut kada je Jovanović oborio Volfa klizećim startom, a strelcu prvog gola je pukla noga! Sudija je opet nakon kratke pauze tražio VAR proveru za crveni karton, i odlučio je da srpskom štoperu pokaže put u svlačionicu. Jovanović jeste oštro startovao, ali ne deluje da je baš imao nameru da ovako povredi austrijskog reprezentativca koga čeka višemesečna pauza.

Brojačnu prednost Austrijanci su iskoristili posle samo nekoliko minuta, kada je Horvat povisio prednost Austrijanaca. Horvat je izveo neugodan slobodnjak sa strane, oštro kroz peterac, a kako niko nije zakačio loptu, ona je prevarila Radunovića za ogromnih 2:0.

Nakon toga, deluje da su i jedni i drugi jedva čekali kraj, većih uzbuđenja nije bilo, naši momci moraju da se vade protiv Nemaca i Danaca koji se sastaju večeras.

U narednom kolu, Srbija se sastaje sa Nemačkom u četvrtak u 21.00.