AdmiralBet Sport ocenjuje: Borjan spasilac, Marin kao dirigent, ali mora neko i da dâ gol - Admiral Bet SPORT

Nemanja Đorđević

Crvena zvezda započela je 54. sezonu u Evropi remijem bez golova protiv Suduve u Mirijampolu.

Za razliku od prošlogodišnjih kvalifikacija za Ligu šampiona, prvak Srbije nije uspeo da slavi na gostovanju u Litvaniji, s tim da je prošle sezone, tada u okviru druge runde, na gostovanje stigao sa velikih 3:0 iz Beograda.

U svakom slučaju, iako ova utakmica ne može predstavljati bilo kakav ozbiljan reper, morali su crveno-beli bolje na startu novog takmičarskog ciklusa, posebno u samoj završnici i zadnjoj liniji, ali je dobro da i dalje sve apsolutno drže u svojim rukama pred revanš sledeće nedelje.

Sada, kao što smo Vas već i navikli, AdmiralBet Sport ocenjuje nastup igrača Zvezde:

Milan Borjan – 7

Iako tokom većeg dela susreta nije imao previše posla, bio je spreman da reaguje kada je to bilo najpotrebnije. U finišu prvog poluvremena uhvatio je "živu" loptu posle šuta sa ivice kaznenog prostora, da bi posle petnaestak minuta igre u nastavku sprečio siguran pogodak – zaustavivši izuzetno opasan udarac glavom Mihreta Topčagića sa ivice peterca.

Marko Gobeljić – 5,5

Nema sumnje da se ponovo našao među igračima koji su pretrčali najviše kilometara, ali je, isto tako, bio jedan od najlošijih pojedinaca na terenu. Rival je nekoliko puta zapretio preko njegove strane, odakle je stigao i centaršut za Topčagića, dok je na drugoj strani u većini slučajeva katastrofalno centrirao.

Nemanja Milunović – 7

Uz Borjana, najbolji pojedinac zadnje linije i jedan od najboljih igrača na utakmici. Uspešno je rešio sve pokušaje protivnika, dobro se postavljao, maksimalno koristeći visinu prilikom centaršuteva, a u nekoliko navrata uspešno je i iznosio loptu na polovinu domaćina.

Srđan Babić – 6

Topčagić je bio "njegov" igrač u akciji kod najveće šanse za Suduvu, a i ostatak opasnijih situacija pred golom imalo je njegovog "udela". Loše se postavljao, ostavljajući previše prostora rivalu i tokom kontri i tokom centaršuteva. Istovremeno, imao je i nekoliko dobrih otvaranja kontri, preciznim dodavanjima iz zadnje linije, dok ga je u drugom poluvremenu dodatno opteretio i žuti karton.

Milan Rodić – 6

U defanzivi je bio dobar, a nije istakao u fazi napada, kao što je to činio u većem delu prošle sezone. Nije uspevao da probije i uputi opasnu loptu, ali je pokazao da bi mogao da se vrati na potreban nivo.

Branko Jovičić – 6,5 (do 69. minuta)

Neumorni "Bakula" je rano ušao u problem pošto je već u osmom minutu zaradio žuti karton. Bio je to njegov prvi faul na mrežu, ali je danski arbitar odlučio da prekid kontre mora da kazni javnom opomenom, donevši prvu od nekoliko diskutabilnih odluka. Igrao je Jovičić više od sat vremena pod pritiskom, ali je uprkos tome odradio ono što se od njega očekuje.

Dušan Jovančić – 6,5

Poput Jovičića, i Jovančić je veći deo svog posla odradio veoma korektno, s tim da je nekadašnji kapiten Vojvodine imao i nekoliko "izleta" u samu završnicu. Dva puta je oprobao i udarac, ali oba puta nedovoljno precizno da bi to bila prava pretnja.

Mirko Ivanić – 6

Od Ivanića se mnogo očekuje ove sezone, što je potpuno i logično imajući u vidu da je jedno od najskupljih pojačanja u istoriji kluba. Našao se u startnoj postavi i odigrao je ceo meč, a moglo se primetiti da Milojević dobar deo ofanzivnih zamisli želi da izvede upravo preko njega. Imao je nekoliko dobrih dodavanja i prodora, vraćao se na svoju polovinu kada je to bilo potrebno, ali nije uspeo da konkretizuje svoj nastup. Moraće mnogo bolje.

Marko Marin – 7

Dokle god bude bio na "Marakani", ili Zvezda u međuvremenu ne dovede većeg majstora (što je manje verovatno), Marko Marin će u većini slučajeva biti najbolji igrač šampiona Srbije. Tako je bilo i na ovom duelu, vukao je "konce" prilikom svakog napada, pronalazio saigrače, driblao kroz dvojicu… Međutim, to nije bilo dovoljno za pobedu. Najbolju šansu na njegovu asistenciju promašio je Ben, dok, opet, arbitar nije svirao čist jedanaesterac posle njegovog dodavanja.

El Fardu Ben – 6,5 (do 86. minuta)

Kao što smo i rekli, daleko najbolju priliku za naš tim propustio je momak sa Komorskih ostrva. Sjajno je ispratio dodavanje Marina, ali nije uspeo da pronađe put pored čuvara mreže, koji je već praktično "pao" na leđa, pa je od svega dobijen samo korner. Pokušavao je nešto da promeni, da ubrza igru svog tima trkovima iza leđa čuvara, dok je u prvom delu susreta zamalo bio neprecizan sa velike udaljenosti.

Ričmond Boaći – 5,5

Ganjanin je ipak dobio prednost u odnosu na Milana Pavkova, ali nije bio blizu nivoa koji ga je učinio najboljim strelcem ekipe u prethodnom mandatu. Trudio se, čuvao loptu, pokušavajući da pronađe prazan prostor, da bi u ključnim trenucima bio "kratak" za korak ili previše neodlučan da li da šutne ili proigra saigrača.

Hose Alberto Kanjas – 5,5 (od 69. minuta)

Španac je doveden kao jedno od ključnih pojačanja ovog leta, a prvi je dobio šansu sa klupe. Već u prvom kontaktu moglo se primetiti da je nervozan, umalo je lošim dodavanjem stvorio veliku šansu za protivnika, da bi mu se isto ponovilo i u samom finišu susreta. Vidi se da nije prošao pripreme, ali će morati što pre da se uklopi.

Milan Pavkov – 5

Evidentno je da je cela priča oko propalog transfera u Kinu ostavila traga na Milana Pavkova. Barem se to moglo zaključiti posle dvadesetak minuta igre u Mirijanpolu, koliko se našao u igri umesto Boaćija. Gotovo da nije pipnuo loptu, atipično trom, bez želje… A, možda mu je i samo takav dan…