Kvalifikacije za LŠ: Sarajevo imalo pet minuta vođstva protiv Seltika

Milovan Longinov
Photo by Julian Finney/Getty Images

Večeras je odigrano još tri utakmice kvalifikacija za Ligu šampiona – škotski šampion Seltik pobedio je Sarajevo kao gost sa 3:1, dok su Dudelanž i Valeta, odnosno TNS i Feronikeli sa tzv. Kosova* remizirali – 2:2.

Sarajevo je ugostilo slavni Seltik i kada je Oremus u 29. minutu posle kornera pogodio mrežu Škota, usledila je prava eksplozija na tribinama. Ipak, prednost Sarajlija trajala je svega pet minuta, a onda je Džonston izjednačio na 1:1.

U drugom delu igre, Eduard i Sinkler su pogodili u 51. i 85. minutu igre i tako raspršili sve nade šampiona BiH pred nastavak kvalifikacija za LŠ.

U preostale dve večerašnje utakmice, videli smo prave goleade GG i 4+, i identične rezultate – 2:2.

TNS iz Velsa je ugostio Feronikeli sa *Kosova i bilo je 2:2, isto kao i u Luksemburgu gde je Dudelanž ugostio Valetu sa Malte.

Ono što je najvažije, odigralo se nešto ranije, potencijalni Zvezdin rival biće finski HJK koji je deklasirao Toršavn sa 3:0.