LE: Rendžers ubedljiv na Gibraltaru, debakl Titograda - Admiral Bet SPORT

LE: Rendžers ubedljiv na Gibraltaru, debakl Titograda

Nemanja Đorđević
Photo by Jan Kruger/Getty Images

Uporedo sa mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, odigrana su i tri susreta prve runde kvalifikacija Lige Evrope.

Škotski velikan Rendžers rutinski je slavio na Gibraltaru protiv Sent Jozefsa – 4:0 (0:0).

Domaćin je nekako uspeo da izdrži u prvom poluvremenu, ali se sve ubrzo promenilo u nastavku, kada je Rajan Džek u 50. minutu doneo prednost ekipi Stivena Džerarda.

Šeji Odžo, pozajmljeni igrač Liverpula, već u 56. duplirao je prednost, Konor Goldson povećao je na 3:0, da bi konačan rezultat postavio Alfredo Morelos u 77. minutu.

Splitski Hajduk takođe je bio siguran na gostovanju, savladavši Gziru na Malti – 2:0 (1:0).

"Bili" su poveli preko Adama Đurče, koji je najpre promašio penal, ali je odbitak ipak smestio u mrežu, da bi trijumf potvrdio Ivan Dolček u poslednjim trenucima susreta.

U poslednjem meču večeri, CSKA je u Sofiji deklasirao crnogorski Titograd – 5:0 (1:0).

Gosti su odolevali sve do 40. minuta kada Evandro trese mrežu. Sve je bilo jasno već u 55. pošto su se u strelce upisali Rodrigez i Džeferson, a tačku je stavio Malinov.