Zvezdi "mršavih" 0:0 na startu kvalifikacija za LŠ, u Beogradu mora da pobedi! - Admiral Bet SPORT

Zvezdi "mršavih" 0:0 na startu kvalifikacija za LŠ, u Beogradu mora da pobedi!

Milovan Longinov

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su u gostima rezultatom 0:0 sa litvanskim prvakom Suduvom, na startu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Srpski šampion je imao više od igre, veći posed, veći broj šuteva, ali nedovoljan broj pravih šansi pred golom, pa će u Beogradu morati da pobedi Litvance ako želi u narednu rundu.

Za Zvezdu su večeras nastupali: Borjan – Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić (Kanjas od ’79), Jovančić – Ben (Vukanović od ’85), Marin, Ivanić – Boaći (Pavkov od ’81).

Crveno-beli su dominirali od samog početka i praktično nije dozvolila rivalu da ozbiljnije ugrozi gol Milana Borjana. Marko Marin je dirigovao akcijama srpskog šampiona, solidne pokušaje imali su u uvodnim minutima Boaći i Ivanić iskosa sa desne strane, ali nisu bili precizni. Najbliži golu bio je Ben kada je u finišu prvog dela igre sa preko 20 metara šutirao za malo pored stative.

Utisak je da je crveno-belima u prvom delu igre nedostajao bolji završni pas, da se probiju sabijene linije odbrane Suduve, stoga su i šanse iz izglednijih situacija izostale u prvom delu igre.

Ko je "Mesi za sirotinju", "doktor" i "otac igrice"?

Zvezda je zaigrala još konkretnije i ofanzivnije u drugom delu, ponovo su se ređali pokušaji sa poludistance preko Jovičića, Jovančića i Bena, koji je imao i najbolju priliku kada je posle Boaćijevog pasa pokušao da bocne preko golmana, ali je lopta završila u korneru.

Domaći su najbolju priliku imali na isteku sata igre, posle centaršuta sa desne strane, Topčagić je bio u veoma dobroj poziciji da ugrozi Borjana glavom, golman Crvene zvezde je bio na pravom mestu.

Suduva je još bolje pripretila u 66. minutu, kada je Kerla ostao sam na petercu, ali je oštar centašut sa desnog boka sproveo za malo pored stative.

Nakon nekoliko slabijih minuta, Vladan Milojević je odlučio da prodrma svoj tim ofanzivnom izmenom, španski ofanzivac Kanjas zamenio je Jovičića i ovo je bio debi za crveno-bele. Dva minuta kasnije, stigao je jasan znak da Zvezda kreće u totalnu ofanzivu pošto je i Milan Pavkov ušao u igru umesto neubedljivog Boaćija.

Očekivalo se da će Zvezda zaigrati konkretnije, na mahove se činilo da će uspeti da probije bedem Suduve, ali kako su noge bile teže i to je bilo još veći izazov. Crveno-beli su i dalje držali loptu u svojim nogama, ali su teško organizovali napad u poslednjoj trećini terena. Reklo bi se da je najveće uzbuđenje u drugom delu, posle onog pokušaja Bena, bila sumnjiva situacija kada je Zvezda verovatno oštećena za penal. Marin je pokušao da ubaci loptu kroz šesnaesterac i pritom je jedan igrač igrao rukom, gosti su tražili penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

Milojević je u 85. minutu odlučio da napravi i treću izmenu, Aleksa Vukanović je zamenio Bena, ali do kraja nije uspeo da donese ni on potrebnu razliku po boku.

Zvezda je na startu kvalifikacija odigrala bez golova, i sada ima imperativ pobede pred svojim navijačima ukoliko želi u narednu rundu.