Zvezdin potencijalni rival lako sa Faranima, slavila i Škendija - Admiral Bet SPORT

Zvezdin potencijalni rival lako sa Faranima, slavila i Škendija

Nemanja Đorđević

Ekipa Helsinkija došla je na korak do plasmana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona ubedljivim trijumfom nad Toršavnom – 3:0 (2:0).

Bolji iz ovog dvomeča igraće za pobednikom susreta između naše Crvene zvezde i Suduve u narednoj rudni.

Šampion Finske lako je porazio prvaka Farskih ostrva, iako je već od 31. minuta igrao sa igračem manje, međutim – ni to nije pomoglo evidentno manje kvalitetnim gostima.

Lasi Lapalainen doveo je domaće u vođstvo u 21. minutu, da bi tačno deset minuta kasnije Dait Obilor zaradio drugi žuti karton.

Ipak, Danijel O’Šognesi najvaljuje mirno drugo poluvreme u 42. minutu, da bi konačan rezultat postavio Laplainen svojim drugim pogotkom sredinom nastavka.

U istom terminu, blizu prolaza došao je i šampion Makedonije Škendija minimalnom pobedom nad Kaljuom u Estoniji, a strelac jedinog gola bio je Agim Ibraimi u 81. minutu iz penala.