Crno-beli na vrhuncu zadatka - pao je Bordo, Sadik pogodio - Admiral Bet SPORT

Crno-beli na vrhuncu zadatka – pao je Bordo, Sadik pogodio

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobedu protiv francuskog Bordoa na pripremnoj utakmici – 2:1 (0:0).

Savo Milošević je izveo sledećih 11 igrača: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Tošić, Suma, Ivanović, Sadik, dok je Bordo izašao u sastavu: Kostil, Kvateng, Bajse, Pablo, Sou, Punđe, Lotin, Mansini, Dijara, De Previl, Bakva.

Najteži meč na pripremama, crno-beli su rešili najlakše. Debitovao je napadač Sadik, novo pojačanje Partizana i pokazao se u najboljem mogućem svetlu. U 41. minutu doveo je Partizan u prednost, pošto se sjajno snašao u šesnaestercu Bordoa. Dobro je prihvatio dugu loptu, golman je izašao na njega, spretno ga je obišao i smestio loptu u praznu mrežu.

Partizan je bio bolji rival tokom većeg dela susreta, stvarao je prilike, igrao je disciplinovano u odbrani, vezni red je držao igru pod kontrolom i nagrada za odličnu partiju celokupnog tima stigla je u 78. minutu kada su crno-beli postigli drugi pogodak na meču. Strelac je bio Strahinja Pavlović.

Ipak, tu nije bio kraj golovima, pošto je Bordo uspeo da smanji prednost u 83. minutu. Mrežu crno-belih pogodio je Belanova.

Na kraju, pobeda Partizana i dobar znak za ekipu koju predvodi Savo Milošević.