Defanzivac Udinezea golom u finišu poslao Nigeriju u polufinale KAN - Admiral Bet SPORT

Defanzivac Udinezea golom u finišu poslao Nigeriju u polufinale KAN

Nigerija je drugi polufinalista Kupa afričkih nacija.

Nigerijci su se na "Nacionalnom stadionu" u Kairu sastali sa Južnoafričkom republikom i u jednoj odličnoj utakmici stigli su do pobede u samom finišu – 2:1 (1:0).

Samjuel Čukvueze, fudbaler Viljareala, blistao je u prvom poluvremenu. Poigravao se sa protivničkim defanzivcima, probijao je po boku, bio je nezaustavljiv i svoju sjajnu igru u prvih dvadesetak minuta krunisao je pogotkom u 27. minutu. Imao je još dve prilike do kraja prvog dela igre da duplira prednost – u 34. i 42. minutu je odlično probio i šutirao ka golu Južne Afrike, ali su defanzivci u oba navrata izblokirali njegov udarac. Protivnik je u prvih 45. minuta delovao bezopasno.

Ronven Vilijams, golman Južnoafričke republike istakao se u 51. minutu, kada je iz rašlji izvadio loptu, posle odličnog udarca Eteba iz slobodnjaka. Lopta se odbila od stativu i završila je pored gola.

I bukvalno iz prve prave prilike Južna Afrika dolazi do izjednačenja. Zungu je glavom sa nekih desetak metara pogodio mrežu Nigerije i doneo poravnanje.

Ipak, Nigerija je bila bolja ekipa i zaslužila je pobedu. Mozes je centrirao iz kornera, na pravom mestu našao se defanzivac Udinezea Vilijam Trast Ekong i u 88. minutu donosi polufinale Kupa afričkih nacija svojoj ekipi.

Nigerija će u polufinali igrati protiv pobednika duela Obala Slonovače – Alžir.