Nišikori poveo, ali onda se upalila mašina - Federer čeka Nadala - Admiral Bet SPORT

Nišikori poveo, ali onda se upalila mašina – Federer čeka Nadala

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Vimbldona.

Još jednom je Kei Nišikori pokazao koliko je psihički nestabilan na terenu. Odigrao je perfektan prvi set – stigao je prvi do brejka, poveo 2:0, imao je dva puta prilike i za dupli brejk, ali je i taj jedan bio dovoljan da dođe do prednosti u setovima. I onda je Federer zaigrao kako zna i ume. Dva brejka, samo jedan prepušten gem protivnik i brzinski stiže do izjednačenja.

U trećem setu jedan rutinski brejk i dobri servisi donose prednost od 2:1, dok je isti recept primenio i u četvrtom setu i poslao Nišikorija kući. Japanac neće još dugo očigledno probiti tu barijeru koja stoji pred njim čitavu karijeru, nestvarno je kako lako pada pod pritiskom, nešto kao Tomas Berdih u svojim najboljim danima.

Na kraju – 4:6, 6:1, 6:4, 6:4.

Rodžer Federer sada čeka pobednika meča Sem Kveri – Rafael Nadal, a najverovatnije će to biti španski teniser.