Senegal minimalcem protiv Benina do polufinala KAN - Admiral Bet SPORT

Senegal minimalcem protiv Benina do polufinala KAN

Senegal se plasirao u polufinale Kupa afričkih nacija pobedom protiv Benina, koji je u ranijem delu takmičenja iznenadio favorizovani Maroko.

Sećamo se da je Hakim Zijeh u 96. minutu promašio penal za prolaz Maroka, Benin je sa igračem manje izdržao nešto više od pola sata produžetaka i na kraju posle penala izbacio Marokance, napravivši veliko iznenađenje. Sada je usledio meč sa Senegalom, daleko kvalitetnijim rivalom, koji je i najveći favorit za osvajanje. Ishod je možda bio jasan i pre početka meča, a Senegalci su to na terenu samo i potvrdili – 1:0 (0:0).

Nije to bio baš toliko lak meč za Senegal, pošto se Benin odlično branio. Stiv Muni i Mikael Pote imali su dobre prilike za Benin u prvom poluvremenu, koji se nije uplašio daleko jačeg protivnika, dok je Senegal bio žargonski rečeno "mlak" i imao je samo jednu dobru šansu preko Mbaje Nijanga, koji je kasnije tražio i penal nakon jednog starta, ali sudija nije želeo ni da gleda snimak.

Sadio Mane je odlučio da reši meč u drugom poluvremenu i osvajač Lige šampiona sa Liverpulom je zaigrao fantastično. Njegov gol u 54. minutu je poništen, ali je u 70. minutu namestio loptu za fudbalera Evertona Idrisu Geja, koji pogađa za vođstvo Senegala i ispostaviće se i za pobedu.

Mane je postigao gol u 74. minutu, ali je i on poništen zbog ofsajda, pošto je sudija konsultovao VAR tehnologiju i pogledao snimak. Na kraju je Benin zaradio i crveni karton i meč završio sa igračem manje, pa do kraja nije ni stvorio šansu za izjednačenje i eventualne produžetke.

Senegal će u polfuinalu igrati sa pobednikom meča Madagaskar – Tunis, koji je na programu sutra.