Sutjeska odolela u Bratislavi - golčina Kojaševića u 95. minutu! Šerif se obrukao, Mađari srušili Ludogorec - Admiral Bet SPORT

Sutjeska odolela u Bratislavi – golčina Kojaševića u 95. minutu! Šerif se obrukao, Mađari srušili Ludogorec

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Danas su odigrani preostali mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na programu je bilo osam utakmica, a program je otvoren u Albaniji. Na stadionu "Stelman Stermasi" u Tirani, Partizani i Karabag su odigrali utakmicu bez golova, pa će sve biti rešeno u revanšu u Azerbejdžanu.

BATE je na "Borisov areni" odigrao nerešeno protiv Pjasta – 1:1 (0:1). Šampion Poljske poveo je preko Parzičeka u 36. minutu, a domaći tim je izvukao nerešen rezultat u drugom poluvremenu, kada je mrežu gostujuće ekipe pogodio Dragun u 64. minutu. Isti igrač je zaradio i isključenje, pošto je drugi žuti karton dobio u poslednjim trenucima utakmice.

Šampion Moldavije Šerif Tiraspolj propisno se obrukao i razočarao svoje navijače na "Stadionulu". Poražen je od šampiona Gruzije Saburtala veoma ubedljivo iako je bio izraziti favorit – 0:3 (0:1). Tim iz glavnog grada Gruzije došao je do pobede golovima Rolovića u 30. minutu, Kokreidzea u 67. i Kakubave u 71. minutu.

Mađarski šampion Ferencvaroš bio je bolji od bugarskog Ludogoreca. Na "Grupama areni" slavili su rezultatom 2:1 (1:1). Nguen je doveo u šestom minutu domaćina u prednost, a Svjerčok je u 31. minutu poravnao rezultat. Pobedu je doneo Zubkov u 65. minutu.

Slovan je u Bratislavi dočekao šampiona Crne Gore Sutjesku i u tom meču je bio veliki favorit. Junački su se držali gosti, bili su ravnopravni sa daleko jačim Slovanom, ali su ipak pali u 83. minutu kada je Sporar postigao pogodak i domaćin je poveo. Ali to nije bio kraj – Sutjeska je došla do izjednačenja u 96. minutu! Strelac pogotka bio je Damir Kojašević, koji je ovog leta stigao iz Radničkog iz Niša.

Irski šampion Dandalk je na "Orijel parku" dočekao letonsku Rigu. Nezanimljiv meč završen je bez golova.

Linfild, šampion Severne Irske ugostio je favorizovani Rozenborg na "Vinsdor parku" u Belfastu. Jensen je u 22. minutu doveo favorizovane goste u vođstvo, koji su želeli da reše sve već u prvom meču. Sve je bilo rešeno u 70. minutu, kada je Soderlund pogodio za konačnih 0:2.