Čukarički osvetlao obraz srpskih timova u Evropi, Jermeni razbijeni! - Admiral Bet SPORT

Čukarički osvetlao obraz srpskih timova u Evropi, Jermeni razbijeni!

Milovan Longinov

Fudbaleri Čukaričkog startovali su pobedom u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pošto su danas na svom terenu pobedili Banants iz Jerevana rezultatom 3:0 (1:0).

Dvostruki strelac bio je Slobodan Tedić, jedan je postigao Kovač, ali je jedan od najistaknutijih igrača bio Veljko Birmančević koji je u igru ušao na startu drugog poluvremena.

Srpski tim je tokom čitavog susreta dominirao, stvarao šanse i lako je mogao da stekne i veću prednost pred revanš u Jermeniji. Najbolji dokaz dominacije Čukaričkog jeste da gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir gola Nemanje Belića.

Iako je tim Aleksandra Veselinovića od prvog minuta ređao prilike, stvarao šanse, otpor gostiju slomio je tek u finišu prvog dela igre, a onda je Stojanović asistirao Tediću koji pogađa za 1:0.

Na startu drugog dela igre ušao je Veljko Birmančević koji je pravio dar-mar po levom boku. On je prolazio kao od šale svoje rivale i bio je najzaslužniji za drugi i treći pogodak.

Prvo, u 80. minutu je lepo pronašao Kovača sa desne strane, centrirao je pravo u trepavicu, a ovaj glavom pogodio za 2:0.

U nadoknadi vremena, ponovo je probio po levoj strani, vratio oštru povratnu, a nakon odbijene, Bogosavac vraća Tediću koji pogađa za konačnih 3:0.