Krunićeva posle 155 minuta velike borbe do polufinala Baštada - Admiral Bet SPORT

Krunićeva posle 155 minuta velike borbe do polufinala Baštada

Photo by Adam Pretty/Getty Images

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nastavlja sa pobedama na Čelendžeru u švedskom Baštadu.

Krunićeva je posle Heneman i Erajdin savladala i iskusnu domaću teniserku Johanu Larson, posle dva sata i 35 minuta provedenih na šljaci u Švedskoj. Aleksandra je slavila rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 6:7, 6:4.

113. teniserka sveta napravila je brejk na samom startu meča, u prvom gemu, dobro je servirala u nastavku, ali je Larson ipak vratila brejk u šestom gemu. Krunićeva u pravom trenutku pravi novi brejk, pošto je već u narednom gemu servirala za vođstvo u setovima, što joj je i pošlo za rukom. Na startu drugog seta ponovo odmah pravi brejk, zatim i još jedan i vodi 3:0. Ipak Larson vraća oba brejka i stiže do 3:3. Aleksandra spašava set loptu u desetom, oduzima servis rivalki u narednom, ali u dvanaestom gemu na svoj servis propušta dve meč lopte i set odlazi u taj-brejk. Vodila je 3:1 i 4:3 sa mini brejkom prednosti, ali Larson pravi preokret i sa 7:5 u poenima dolazi do izjednačenja.

U odlučujućem setu nije bilo brejka sve do sedmog gema, kada je Larson brejkovala Krunić, ali je Aleksandra odmah izjednačila na 4:4. Seriju od tri uzastopno osvojenih gemova kruniše još jednim brejkom u gemu u kojem je Larson servirala za ostanak i stiže do pobede i polufinala.

Za plasman u finale Čelendžera u Baštadu igraće protiv Misaki Doi iz Japana.