Liga Evrope: Podgoričani odradili posao u Estoniji, goleada na otvaranju, favoriti sigurni - Admiral Bet SPORT

Danas su na programu čak 43 utakmice prvih mečeva prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Dan su otvorili jermenski Pjunik i Škupi iz Severne Makedonije, koji su odigrali jednu veoma efikasnu utakmicu – 3:3 (1:2). Domaćin je poveo preko Vandrana u četvrtom minutu, ali su Ilieski i Bajrami preokrenuli rezultat do poluvremena. Bajrami je doneo i prednost od dva gola, ali su Žestokov i Manučarjan u 80. i 85. minutu doneli nerešen rezultat domaćinu u Gjumriju. Drugi makedonski tim, Makedonija GP, nije bio toliko uspešan, pošto je on u Jermeniji poražen od Alaškerta rezultatom 3:1.

Kazahstanski Ordabaši je minimalnim rezultatom savladao gruzijski Torpedo, dok je Ventspils u Letoniji rutinski savladao albansku Teutu 3:0.

AEK Larnaka je golom Hevela u četvrtom minutu rutinski na Kipru savladala Petrokub iz Moldavije, dok su albanski Lači i Hapoel Ber Šiva iz Izraela odigrali nerešeno – 1:1.

Budućnost iz Podgorice odradila je posao u Estoniji, pošto je savladala Trans Narvu rezultatom 0:2. Strelac prvog gola na utakmici bio je Ivanović u 12. minutu, dok je pobedu i najverovatnije prolaz overio Mijić u 88. minutu.