Šok, bruka i sramota - Estonci u Niš dolaze sa dva gola prednosti! - Admiral Bet SPORT

Šok, bruka i sramota – Estonci u Niš dolaze sa dva gola prednosti!

Fudbaleri Radničkog iz Niša doživeli su šokantan poraz u Estoniji od Flore – 2:0 (0:0).

Novi trener srpskog vicešampiona Simo Krunić izveo je sledećih 11 fudbalera na "Le Kok" stadionu: Petrović – Bondarenko, Đorđević, Todorovski, Ostojić, Đorđević, Meleg, Noma, Jirka, Tomić – Bojović, dok je njegov kolega na teren poslao:  Igonen – Jarveled, Purg, Kusk, Kams – Ainsalu, Kreida, Vasilijev – Miler, Sorga, Livak.

Nismo gledali preterano zanimljiv fudbal, tačnije za prvih 45 minuta videli smo jedno veliko NIŠTA. Jedan šut ka golu Erika Jirke, nekoliko pokušaja da se napravi neka ozbiljnija akcija sa obe strane, blago rečeno – užasan fudbal.

U drugom poluvremenu po jedna prilika na obe strane, ponovo "mrtav" fudbal više od pola sata, a onda šok za Radnički – 18-godišnji napadač Mark Andre Lepik, samo dva minuta pošto je ušao u igru postiže pogodak u 75. minutu i donosi prednost estonskoj ekipi. Ali ni to nije bio kraj, pošto je domaćin postigao još jedan gol! 34-godišnji vezista Vasiljev je pogodio u 89. minutu i doneo ogromnu prednost pred revanš pokraj Nišave.

Radnički će u revanšu morati mnogo bolje ili će ovo biti bruka decenije i veka za Nišlije, ako ispadnu od estonske ekipe.