Tunis rutinski preko Madagaskara do polufinala KAN - Admiral Bet SPORT

Tunis rutinski preko Madagaskara do polufinala KAN

Saznali smo ime i poslednjeg polufinaliste na Kupu afričkih nacija.

Reprezentacija Tunisa opravdala je ulogu favorita i rutinski je savladala Madagaskar rezultatom 0:3 (0:1).

Prvih pola sata utakmice na "Al Salam" stadionu nismo imali prilike da gledamo kvalitetan fudbal. Previše grešaka na sredini, neorganizovani napadi, rezervisani protivni, sve je to krasilo prvih 30 minuta poslednjeg četvrtfinalnog duela, sve dok Tunis nije prvi pripretio preko Kazrija. Dodali su gas u poslednjih 15 minuta prvog dela igre i Kenesi i Čalali imali su dobre prilike, koje je neutralisala odbrana i odlični golman Adrijen.

Tunis nastavlja sa istim žarom i već na startu drugog poluvremena stiže do vođstva, preko Vabija Kazrija u 47. minutu. Gol je poništen zbog ofsajda nakon gledanja snimaka, ali već u 52. minutu Sasi postiže novi pogodak, koji je ovog puta priznat. Želeli su da reše meč dok im sve ide od ruke i osam minuta kasnije prednost je duplirana. Msakni je pogodio i praktično rešio meč, pošto je Madagaskar nekako i odustao pola sata pre kraja. Treći i poslednji gol na meču postigao je Sliti u 93. minutu.

Tunis će u polufinali igrati protiv Senegala.