Bautista Agut: Svaki meč me je učinio boljim - Admiral Bet SPORT

Bautista Agut: Svaki meč me je učinio boljim

Dušan Ninković
Photo by Justin Setterfield/Getty Images

Novak Đoković je finalista Vimbldona. U polufinalnom meču je savladao Roberta Buatistu Aguta, a Španac je ipak zadovoljan svojim izdanjem.

Najbolji svetski teniser je slavio 3:1, a Bautista Agut je odigrao dobar meč, generalno gledano. U meču koji je trajao nešto manje od tri sata, imao je dosta svojih šansi.

Zaslužio sam malo više, posebno u trećem setu. To mi je bio najbolji set. Imao sam priliku da oduzmem set, dve brejk lopte. Dobar deo meča.

Španac je prikazao dobru igru, iako mu mečevi protiv ovakvog rivala i u ovoj fazi turnira nisu svakodnevnica. On je nakon ovog meča stekao dodatno samopouzdanje.

Sva iskustva tokom karijere su me učinila boljim igračem. Sakupio sam dovoljno lekcija danas. Mnogo novih situacija i emocija. Srećan sam što sam ovako odigrao i zbog dobrog rezultata.

Dotakao se tokom razgovora i Novakovog ponašanja u odnosu sa publikom, a i rekordnog broja udaraca u toku jednog poena. On i Novak su danas oborili rekord ovog turnira.