Mučenje, pa dominacija: Neuništivi Nole pronašao put do finala Vimbldona! - Admiral Bet SPORT

Mučenje, pa dominacija: Neuništivi Nole pronašao put do finala Vimbldona!

Nikola Bulatović
Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Novak Đoković se plasirao u finale Vimbldona. Posle velike borbe sa odličnim Bautistom Agutom naš teniser je u četiri seta došao do finala – 6:2, 4:6, 6:3, 6:2. Biće ovo šesto finale srpskog tenisera na vimbldonskoj travi, a tamo ga čeka još jedan klasik, ko god da pobedi u drugom polufinalnom meču.

Velika borba na Centralnom terenu u Londonu. Novak je imao odličan prvi set i pad u nastavku. Ipak, od sredine trećeg seta polako se podizao i u četvrtom setu dominirao na terenu. Sada sledi finale i prilika da se odbrani trofej koji je prošle godine najavio veliki povratak jednog od najvećih tenisera koje je ovaj svet video.

Na drugoj strani stajao je Roberto Bautista Agut, kome je ovo prvo finale Vimbldona. Ispostaviće se, Španac je potpuno zasluženo izašao na megdan prvom teniseru sveta.

Meč je počeo odlično za Noleta, koji je odmah uzeo brejk. Odlično je igrao Đoković, što je potvrdio još jednim brejkom za 6:2 i vođstvo u setovima.

Uzvratio je uporni Bautista Agut. "Pustio" je ruku u drugom setu, a mnogo mu je pomogao i naš teniser svojim neiznuđenim greškama.

I u trećem setu velika borba. Nole je teškom mukom poveo 4:2, a onda i definitivno ključne poene pri brejk loptama Španca rešio u svoju korist. U četvrom setu dominacija srpskog tenisera. Poveo je Nole sa 5:1, a onda je Agut produžio meč koliko god je mogao. Uzeo je gem na svoj servis i onda spasio četiri meč lopte. Nije uspeo i petu, pa je Novak Đoković ušao u svoje novo finale i priliku da peti put u karijeri podigne vimbldonski pehar.

Protivnik će biti poznat posle meča Nadal – Federer. Dileme više nema, u muškom singlu na Vimbldonu ostala su da se odigraju još dva teniska klasika.