Bibić osvojio evropsku bronzu - Admiral Bet SPORT

Bibić osvojio evropsku bronzu

Marko Kulić

Srpski atletičar Elzan Bibić osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Švedskoj. On je deonicu od 1500 metara istrčao za 3:50,90 minuta i trku završio kao trećeplasirani.

Bibić je tokom cele trke bio među prva tri takmičara da bi se dva kruga pred kraj odvojio i prešao na vodeću poziciju. Nekoliko metara pred cilj, njega je uspeo da pretekne španski atletičar Ignacio Fontes. On je na kraju zauzeo prvo mesto rezultatom 3:50,38, dok je o drugom i trećem mestu odlučio finiš.

Drugo mesto zauzeo je takmičar iz Velike Britanije, Pirs Kouplend koji je za samo jednu stotinku bio brži od Bibića i osvojio srebro rezultatom 3:50,89.

Srpski atletičar je istakao da nije zadovoljan rezultatom posebno zbog toga što je imao prvo mesto u rukama.

Nisam zadovoljan bronzom, mislim da sam zaslužio i bio spreman za zlato. Trka je na početku bila dosta spora, dva kruga pred kraj sam ubrzao i promenio ritam koji me je doveo do ovog odličja. Takmičenje za mene još uvek nije završeno.

U ovim momentima se održava trka na 5000 metara.