"Orlići" deklasirali Amerikance - druga pobeda na Svetskom prvenstvu - Admiral Bet SPORT

"Orlići" deklasirali Amerikance – druga pobeda na Svetskom prvenstvu

Mlada rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu.

Posle pobede protiv Japana u prvom kolu, u drugom meču na turniru u Španiji savladane su Sjedinjene Američke Države rezultatom 36:19 (13:9).

Momci uzrasta do 21 godine odigrali su neefikasno prvo poluvreme, uglavnom je meč bio u egalu, ali je Srbija dobrom odbranom održavala prednost i do kraja prvih 30 minuta igre došla je do +4. Srbija je u drugom poluvremenu razbila rivala sa 23 postignuta gola i samo 10 primljenih.

Nikola Ivanović bio je najefikasniji sa 10 golova, dok se u poraženom sastavu istakao Sebastijan Viler sa duplo manje.

Srbija u poslednjem kolu grupne faze igra protiv najjače ekipe na turniru, domaćina Španije. Utakmica je na programu sutra od 21:00.