Alžir je novi šampion Afrike - neverovatno srećan odbitak doneo titulu! - Admiral Bet SPORT

Alžir je novi šampion Afrike – neverovatno srećan odbitak doneo titulu!

Marko Kulić

Završen je 32. po redu Kup Afričkih nacija! Pobednik ovogodišjeg šampionata Afrike je Alžir koji je tako osvojio svoj prvi trofej još od 1990. godine. "Pustinjske lisice" su trijumfovale rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Bagdad Bunedža.

Finale je počelo na najlepši mogu način – golom već u drugom minutu. Do ranog vođstva su došli Alžirci i to neverovatnim i veoma srećnim pogotkom. Nakon kontranapada Alžira, loptu je dobio Bunedža koji je posle prodora uputio snažan udarac koji se odbio od Sane, a lopta je samo preleteta golmana Gomisa koji je samo pogledom mogao da je isprati.

Krenulo je fantastično, a u nastavku je bilo burno, ne i toliko kvalitetno. Senegal jeste imao inicijativu, ali osim odličnog udarca Nijanga u 38. minutu koji je završio tik pored gola, nije viđeno puno toga primamljivog. Ipak, na poluvremenu je došlo do koškanja između igrača obe ekipe.

Nakon 15 minuta drugog poluvremena, Senegal je dobio penal. Međutim, samo na trenutak. Delovalo je da je igrač Alžira Geduira igrao rukom, ali je sudija nakon asistencije VAR tehnologije promenio odluku i nije pokazao na belu tačku. Senegal je krenuo na sve ili ništa pa je imao dve prilike preko Nijanga u 66. i Sabalija u 69. minutu.

Alžir se polako oslobađao pritiska, ali se pre svega odlučio na čuvanje minimalnog vođstva. Tako je Jusef Belaili uputio dobar šut u 74. minutu, ali je bio izblokiran od strane odbrane Senegala.

Senegal je pritiskao, a utakmica je produžena četiri minuta. Alžir je do kraja uspeo da se odbrani i tako je postao šampion Afrike!

Ovo je ukupno druga titula za Alžir na Kupu Afričkih nacija.