Borusija srušila prvaka Evrope na "Notr Damu"

Nemanja Đorđević

Borusija iz Dortmunda savladala je Liverpul u prijateljskom meču u Indijani – 3:2 (1:1).

Publika je mogla da uživa na stadionu "Notr Dam" u duelu bivše i sadašnje ekipe Jirgena Klopa, uz čak pet golova i pregršt lepih poteza.

BVB je poveo već u trećem minutu preko Paka Alkasera, posle neodlučnosti i greške odbrane prvaka Evrope, da bi Hari Vilson deset minuta pre odlaska na odmor, na asistenciju Fabinja, doneo izjednačenje.

I Klop i Lusijan Favr izvršili su veliki broj izmena na poluvremenu, a nemački sastav stigao je do novog vođstva neposredno po startu nastavka – kada Tomas Dilejni kažnjava još jedno veoma loše postavljanje odbrane rivala.

Samo pet minuta kasnije, u 58. Jakob Brun Larsen povećava na 3:1, a konačan rezultat postavlja mlađani Rian Bruster iz penala u 75. minutu.

Mogla je Borusija na kraju i ubedljivije da slavi, ali se u nekoliko navrata istakao Simon Minjole.