Astana još jednom razočarala, Suduva sigurna, preokret u Severnoj Makedoniji - Admiral Bet SPORT

Astana još jednom razočarala, Suduva sigurna, preokret u Severnoj Makedoniji

Dušan Ninković

Pet mečeva se večeras igralo u kvalifikacija za Ligu šampiona, isto toliko ih je bilo i u drugom takmičenju. Drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope donelo nam je pet zanimljivih susreta ovog utorka.

Igralo se u različitim terminima, na različitim mestima, od Jermenije do Andore, a nekoliko rezultata bi moglo da vas iznenadi. Posebno to što nije pobedila Astana, najzvučnije ime u ovoj grupi. Ali, da krenemo redom.

Ararat-Jermenija – Linkoln Red Limps 2:0

Prvi meč dana počeo je već u 17 časova, a na njemu domaćin nije imao previše problema. Lako je savladana gost sa Gibraltara, uz dva postignuta gola i jedan crveni karton na meču. Za domaću ekipu je najbitnije da je srpski golman Čupić sačuvao mrežu. Perez je isključen u gostujućem timu, dok su golove postigli Kobjalko i Alfons pre odlaska na odmor.

HB Toršavn – Linfild 2:2

Neobično je bilo na Farskim ostrvima gde su gosti dva puta vodili, ali na kraju nisu stigli do pobede. Već u drugom minutu tresla se mreža, a pogodio ju je Votervort, napadač gostiju. Izjednačenje je stiglo pre odlaska na odmor, preko Justinusena. Drugi put je gost stigao do prednost sa bele tačke, ponovo preko Votervorta, ali je samo minut kasnije bilo 2:2. Konačan rezultat je u 88. minutu postavio Petersen.

Škendija – Dudelanž 1:2

Verovatno najzanimljiviji meč današnjeg programa, barem po rezultatu. Škendija je vodila, dugo imala prednsot računajući tu i poluvreme, ali nije stigla do pobede. Gol Ibraimija sa bele tačke anulirali su u nastavku pogoci Betaiba i Sinanija, koji je takođe pogađao "sa kreča".

Santa Koloma – Astana 0:0

Iako su u Andoru otputovali kao ogromni favoriti, fudbaleri Astane se vraćaju bez pobede. Ispadanje u kvalifikacijama za Ligu šampiona pogodilo ih je više nego što je trebalo. Mršav rezultat nose kući, ali je teško očekivati da će predstavnik Andore uspeti da ih eliminiše. Ipak, Kazahstanci moraju bolje.

Tre Pene – Suduva 0:5

A protivnik Zvezde iz prve runde neumoljiv u drugoj. Prebacila se Suduva u ovo takmičenje i rešila da preleti preko prve prepreke. Pokorili su San Marino, postigli čak pet golova i završili posao u dvomeču. Strelci za tim iz Litvanije su bili Matulevičius, Topčagić, Švrljuga, Tadić i Rikets, a pred revanš ne moraju da brinu o rezultatu.