Srbija bolja od Finske na Vagner memorijalnom turniru - Admiral Bet SPORT

Srbija bolja od Finske na Vagner memorijalnom turniru

Odbojkaška reprezentacija Srbije je nakon poraza u prvom meču na Vagner memorijalnom turniru stigla do pobede protiv najslabije ekipe u grupi.

Izabranicima Nikole Grbića ovo su pripreme pred predstojeći kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Tokiju i za sada naši momci odlično izgledaju na terenu, uz male oscilacije. Srbija je savladala Finsku posle četiri odigrana seta – 21:25, 25:20, 25:21, 28:26.

Rasterećeno su igrali naši odbojkaši, Grbić je dao priliku igračima sa manjom minutažom na parketu, što je našu reprezentaciju i koštalo prvog seta. U drugom setu napravili su veliki preokret, pošto su gubili 9:3, dok su u trećem setu bili sigurniji. U poslednjem setu je Finska imala konstantu prednost, ali su naši odbojkaši prelomili meč kada je bilo najpotrebnije.

Ostao je još meč protiv Brazila koji je na programu sutra, pa slede kvalifikacije za Tokio od 9. do 11. avgusta.