Svetske šampionke idu u Tokio!

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije obezbedila je učešće na Olimpijskim igrama 2020. godine u Tokiju.

Posle maksimalnih pobeda protiv Portorika i Tajlanda, usledio je i trijumf u poslednjem meču kvalifikacionog turnira za OI. Pao je domaćin Poljska, posle četiri odigrana seta – 21:25, 25:23, 25:16, 25:23.

Srbija je slabije krenula i motivisane Poljakinje su od samog starta seta imale prednost. Ušle su naše odbojkašice u egal u jednom trenutku seta, ali se Poljska ponovo odlepila i može se reći rutinski privela set kraju. Drugi set je takođe bio napet, igrao se poen za poen i naša reprezentacija je na iskustvo došla do izjednačenja.

Poljska nije imala šta da traži u trećem setu, pošto su svetske šampionke bile apsolutno dominantne. Četvrti set je dobro krenuo, ali je Poljska napravila veliku seriju i došla je do 14:10. Vodila je Poljska 20:13, ali se naša reprezentacija vratila na samo poen zaostatka (20:21). U trenutku kada je bilo 23:23, Srbija je odličnim smeč udarcem Tijane Bošković stigla do meč lopte, koju je iskoristila.

Olimpijske vicešampionke imaće priliku da brane makar srebro, a mi im ovog puta želimo da osvoje zlato.