Konačno Real, konačno Azar, Joviću pola sata, umalo i prvenac! - Admiral Bet SPORT

Konačno Real, konačno Azar, Joviću pola sata, umalo i prvenac!

Milovan Longinov

Real Madrid je konačno pobedio! Danas na gostovanju Red Bul Salcburgu golom Edena Azara, minimalnim rezultatom 1:0.

Zinedin Zidan je odlučio da promeni formaciju kako bi pokušao da izvuče najbolje iz Edena Azara i uspeo je u tome.

Real je zaigrao u formaciji 3-4-2-1, gde su štopere igrali Varan, Serhio Ramos i Eder Militao, Marselo i Karvahal po bokovima, Kros i Kasemiro u vezi, Isko i Azar kao polušpicevi iza Karima Benzeme. S tim što je Belgijanac više igrao ofanzivno, odnosno uz Benzemu, a Isko kao ofanzivni vezni igrač.

Trenutak odluke dogodio se u 19. minutu kada je Eden Azar solo akcijom ušao sa levog boka i prelepo pogodio desni ugao sa nekih 18 20 metara za konačnih 1:0.

Mogao je Real da postigne još koji pogodak u prvom poluvremenu, ali se Karim Benzema ispromašivao. Takođe, i domaći su mogli da postignu makar dva gola, ali su bili veoma loši u završnici.

Luka Jović je u igru ušao u poslednjih pola sata i bio je veoma dobar, a imao je i jednu veliku priliku, ali je golman Stanković zaustavio njegov udarac.

Sve u svemu, Zidan može da bude zadovoljan samo golom i boljom igrom Edena Azara, ali ne i igrom u fazi defanzive, deluje da će Real morati još mnogo da radi kako bi dostigao onaj nivo od pre godinu i dve kada je harao Evropom.