LE: Mitrović za pobedu Strazbura, Molde razbio Aris - Admiral Bet SPORT

LE: Mitrović za pobedu Strazbura, Molde razbio Aris

Nemanja Đorđević
Photo by Matthias Hangst/Getty Images

Ekipa Strazbura pobedila je Lokomotivu iz Plovdiva u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope – 1:0 (1:0).

Junak francuskog predstavnika bio je kapiten naš Stefan Mitrović, postigavši gol za pobedu u 11. minutu lepim udarcem glavom sa druge stative.

PSV iz Ajndhovena slavio je minimalnim rezultatom na gostovanju Haugesundu – 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Stiven Bergvajn već u 24. minutu iz penala, pa su "Filipsovci" napravili veliki korak ka Ligi Evrope, posle ispadanja od Bazela u borbi za Ligu šampiona.

Siguran trijumf ostvario je Malme na domaćem terenu protiv Zrinjskog 3:0 (1:0), Mariupol i Alkmar odigrali su bez golova, dok je Molde, u okršaju potencijalnih rivala Partizana, bio ubedljiv protiv Arisa – 3:0 (2:0).

Domaćin je u razmaku od pet minuta stigao do dva pogotko prednosti u prvom poluvremenu, da bi situacija po grčki tim postala još gora kada je Velez dobio direktan crveni karton u 64. minutu, što Molde kažnjava za ogromnu prednost pred revanš.

Fejenord je na "De Kojpu" deklasirao Dinamo iz Tbilisija 4:0 (3:0), Ludogorec je bio još ubedljiviji protiv TNS iz Velsa 5:0 (3:0), a goleada je viđena i u sudaru Tuna i Spartaka u slavlju Moskovljana – 3:2 (2:0).

Pobedu je zabeležila i Rijeka protiv Aberdina 2:0 (0:0), BATE je trijumfovao u Sarajevu protiv istoimenog domaćina 2:1 (1:0), dok je Rendžers takođe odradio veći deo posla na gostovanju Mitjilendu – 4:2 (1:0).