Sadik, Asano i Suma srušili Malatiju – Partizan nosi 3:1 u Tursku! - Admiral Bet SPORT

Sadik, Asano i Suma srušili Malatiju – Partizan nosi 3:1 u Tursku!

Nemanja Đorđević

Ekipa Partizana pobedila je Jeni Malatijaspor u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona – 3:1 (1:0).

Crno-beli su sjajno otvorili meč u dobro ispunjenoj Humskoj, pošto je Umar Sadik pogodio za vođstvo već u četvrtom minutu, da bi debitant Takuma Asano u 67. duplirao prednost.

Raspoloženje domaćina na kratko je pokvario Isam Čebake u samom finišu susreta, kada je veoma dobro skočio na ivici peterca, ali je Sejduba Suma ipak doneo našem timu dva gola prednosti pred revanš u Turskoj.

Međutim, strelac jedinog gola za goste u 89. minutu pravi penal, a reprezentativac Gvineje Bisau postavlja konačan rezultat susreta za veliko slavlje.

Revanš se igra narednog četvrtka od 19 časova.

Bolji iz ovog susreta igraće u borbi za grupnu fazu sa Moldeom ili Arisom, s tim da je norveški tim bio veoma ubedljiv u prvom meču (3:0).

Ofanzivan pristup jako brzo se ispatio crno-belima – Nemanja Miletić pronašao je Sumu na krilu, a ovaj odmah uočio da je Sadik usamljen u kaznenom, odakle pozajmljenom igraču Rome nije bilo previše teško da pogodi mrežu.

Malo je nedostajalo da upravo Suma u 27. minutu duplira vođstvo, posle fenomenalnog dodavanja Zorana Tošića, ali je šutirao veoma loše, praktično po sredini kola, sa ivice kaznenog prostora.

Najbolju priliku za Malatiju u prvom delu propustio je Jalčina, ali se istakao i Vladimir Stojković divnom paradom.

Asano na pauzi menja Filipa Stevanovića, pošto je mlađani krilni napadač rano dobio žuti karton, a ostaje pitanje da li je Partizan oštećen za još jedan jedanaesterac u 52. minutu, kada je oboren Sadik.

Nedugo zatim, nekadašnji igrač Čelsija, Tore lepo vara tri čuvara na ivici kaznenog, a lopta se od stative odbija do Giljermea koji je šalje, iz nimalo lake pozicije, visoko preko prečke. Asano je pre pogotka imao još jednu stopostotnu šansu, ali se sada istakao Fabijen Fornole lepom odbranom.

Na kraju, Suma i neopreznost Čebake nisu dozvolili da veoma dobra partija Partizana ne bude pravilno nagrađena, iako nema sumnje da je ovo tek prvi deo posla.