Toplo-hladno: Pobeda Srbije na startu kvalifikacija - Admiral Bet SPORT

Toplo-hladno: Pobeda Srbije na startu kvalifikacija

Nikola Bulatović

Na startu interkontinentalnih kvalifikacija odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je Australiju posle preokreta – 3:1. Po setovima je bilo 26:28, 25:19, 25:19 i 32:30.

Poslednjih nekoliko mečeva dve selekcije igralo se u najmanje četiri seta, a tako je bilo i u Bariju.

Prvi set protekao je u neizvesnoj igri do samog kraja, a naša selekcija imala je dve set lopte koje nije iskoristila. "Kenguri" su dobili taj deo igre na razliku, što je trglo Srbiju i nateralo je da zaigra ozbiljnije. Izabranici Nikole Grbića dobili su naredna dva seta rezultatom 21:19, a onda se ponovo igrao neizvestan set.

Srbija je bolje počela, imala tri poena sredinom četvrtog seta, ali su Australijanci uspeli da okrenu. Ušlo se u neizvesnu završnicu, četiri meč lopte propustila je Srbija, dve Australija, da biAtanasijević as servisom ponovo vratio prednost našoj reprezentaciji. Dilemu je razrešio Marko Ivović koji je pomerio prijem protivnika i iznudio grešku za 32:30 i veoma važnu pobedu Srbije.

Aleksandar Atanasijević bio je ubedljivo najbolji pojedinac meča sa 35 poena. Sledeći protivnik Srbije biće Kamerun, a taj meč igra se sutra od 18 sati.

U prvom kolu naše grupe domaćin Italija od 21 sat igra protiv autsajdera Kameruna.