Slavlja domaćina, Radnički opet pobegao Partizanu - Admiral Bet SPORT

Slavlja domaćina, Radnički opet pobegao Partizanu

Marko Kulić

U terminu od 20 časova odigrana su još tri meča domaće Superlige. U sva tri su slavili domaćini – Radnički je savladao Voždovac, Rad je bio bolji od Inđije, dok je Javor pobedio Mačvu.

Nišlije nastavljaju borbu za vrh jer su na "Čairu" savladali Voždovac rezultatom 2:1. Prvo je Stefan Mihajlović u 34. minutu doveo u vođstvo ekipu Sima Krunića i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. Samo sedam minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno da Voždovac izjednači rezultat preko Aleksandra Jevtića.

Ipak, važnu pobedu Nišlijama doneo je Erik Jirka u 74. minutu. Voždovac je u samom finišu mogao do 2:2, ali je Jovan Nišić promašio penal u 86. minutu. Tako Radnički sada ima tri boda više od Partizana, ali crno-beli imaju i dva meča manje.

Javor je slavio nad Mačvom u Ivanjici rezultatom 3:1. Dvostruki strelac bio je Petković u 39, 54. minutu, Kolaković je postigao autogol i ujedno jedini pogodak gostiju, da bi konačnih 3:1 postavio Nikola Kuveljić u 58. minutu.

Rad je slavio nad Inđijom minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Miloš Trifunović u 85. minutu.