Katai i Švajni za pobedu Paunovićevog Čikaga, ima nade za plej-of

Marko Kulić

Čikago Fajr je vezao drugu uzastopnu pobedu u američkoj MLS ligi i tako se vratio u borbu za plej-of ovog takmičenja. Ekipa koju sa klupe predvodi naš Veljko Paunović je na svom terenu savladala Montreal Impakt rezultatom 3:2.

Doprinos trijumfu je imao i povremeni reprezentativac Srbije, Aleksandar Katai. On je nakon gola Mekartija asistirao reprezentativcu Mađarske srpskog porekla, Nemanji Nikoliću za 2:0 u 19. minutu. Montreal se vratio u igru pa je uspeo da izjednači na 2:2 do 76. minuta utakmice.

Ipak, gol odluke postiže Bastijan Švajnštajger u 88. minutu nakon kornera Amerikanca srpskog porekla, Đorđa Mihailovića. Aistenciju Kataia Nikoliću, odnosno pobednosoni gol Švajnštajgera možete videti na 54. sekundi i na 03:15 narednog snimka.