Start iz snova na "Teatru snova" - Solskjer kontrama razbio Lamparda! - Admiral Bet SPORT

Start iz snova na "Teatru snova" – Solskjer kontrama razbio Lamparda!

Milovan Longinov

Mančester Junajted je silovito otvorio sezonu, pošto je na premijeri na svom "Teatru snova" razbio Čelsi rezultatom 4:0 (1:0) u poslednjem meču prvog kola Premijer lige.

Heroj Junajteda bio je dvostruki strelac Markus Rašford, dok je jedan pogodak postigao Entoni Marsijal.

I Ole Gunar Solskjer i Frenk Lampard izveli su timove u formaciji 4-2-3-1, znatno drugačije nego prošle sezone, i takvom odnosu snaga, bolje se snašao Junajted.

Istina, Čelsi je imao svojih prilika, više udaraca ka golu, jednu stativu, ali su domaći svoje šanse iskoristili.

Junajted je poveo u 18. minutu sa bele tačke, Kurt Zuma je oborio Rašforda, a napadač Junajteda je i preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Čelsi je do odlaska na odmor imao veliku priliku preko Barklija, ali se istakao De Hea, a potom je i stativa sačuvala Junajteda posle udarca Emersona.

Čelsi je i u drugom delu krenuo ofanzivno, Junajteda čekao svoje prilike iz kontri i dočekao ih. U 65. minutu, Pereira je centrirao sa desnog krila, a Marsijal pobegao Aspilikueti i sa pet metara lako savladao Kepu.

Samo dva minuta kasnije, nova kontra, Pogba je maestralno proigrao Rašforda, a ovaj svojim drugim pogotkom dotukao Lampardov tim.

Čelsi nije mogao da se sastavi posle dva brza gola, a Junajted je počeo da leti po terenu i čeka sledeću priliku da dotuče rivala i to je i dočekao. Nova kontra usledila je u 82. minutu, Pogba i Marsijal su maestralno odigrali dupli pas na sredini terena, a vezista je potom kao na tacni spojio rezervistu i debitanta Džejmsa, koji uz dosta sreće i odbitak pogađa drugi ugao za prevelikih 4:0.

Junajted je tako na savršeni način otvorio novu sezonu, dok je Lampard već na debiju osetio surovost Premijer lige i moraće da zasuče rukave da vrati Čelsi tamo gde i pripada.